W środę 30.10.2024r. mieliśmy zaszczyt gościć w naszej szkole Panią Agnieszkę Romanowską-Popiel, która poprowadziła prelekcję na temat „Zmian klimatycznych i ochrony wody” dla uczniów naszej szkoły. Podczas niezwykle ciekawej lekcji uczniowie dowiedzieli się o roli oceanów, dostępności wody pitnej na Ziemi, obiegu wody w przyrodzie oraz o sposobach jej oszczędzania w codziennym życiu. Pani Agnieszka przypomniała, że nawet zakręcanie kranu podczas mycia zębów to prosty sposób na ochronę zasobów wodnych. Nasi uczniowie aktywnie uczestniczyli w dyskusji, chętnie odpowiadali na pytania i dzielili się własnymi pomysłami na oszczędzanie wody. Serdecznie dziękujemy Pani Agnieszce Romanowskiej-Popiel za pouczającą lekcję i inspirację do dbania o naszą planetę!
Najnowsze
Aktualności
Dzień Dyni
- 30.10.2024
- 8
Dzień Dyni w naszym przedszkolu to prawdziwe święto kreatywności i zabawy. Dzieci mogły uczestniczyć w różnych zabawach i warsztatach, które pokazywały wszechstronność tego warzywa. Malowanie dyni, tworzenie dekoracji z dyniowych nasion i oczywiście poznawanie dyniowych przysmaków Cały dzień był pełen radości, śmiechu i dyniowego klimatu!
KAMPANIA DZIECIŃSTWO BEZ PRZEMOCY
- 30.10.2024
Nasza szkoła dołączyła do kampanii „DZIECIŃSTWO BEZ PRZEMOCY” organizowanej przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę. Kampania ma na celu przeciwdziałanie przemocy wobec dzieci w Polsce. Składają się na nią ogólnopolskie i lokalne działania edukacyjne oraz medialne, które trwać będą do 19 listopada 2024 roku. Kampania jako coroczne wydarzenie mobilizuje całe społeczeństwo do zapobiegania krzywdzeniu dzieci. My jako szkoła włączamy się w te działania i podejmujemy różnorodne akcje na rzecz ochrony dzieci przed krzywdzeniem
Czytanie wierszy Czesława Miłosza.
- 30.10.2024
Czesław Miłosz to patron roku 2024. My również postanowiliśmy oddać hołd jednemu z najwybitniejszych twórców naszych czasów, jakim niewątpliwie był poeta. W bibliotece szkolnej uczniowie czytali wiersze wybitnego pisarza. Zapoznali się również z życiorysem i twórczością polskiego noblisty. Akcja zakończyła się wspólnym pozowaniem do zdjęć.
Spotkanie z ratownikiem medycznym
- 30.10.2024
- 15
29 października 2024 roku dzieci z oddziałów przedszkolnych wzięły udział w spotkaniu z ratownikiem medycznym. Przedszkolaki miały możliwość dowiedzieć się, jak wygląda praca ratownika, jakie umiejętności są niezbędne do ratowania życia i jak używa się sprzętu medycznego. Praktyczne pokazy i opowieści ratownika były fascynującą lekcją, uczącą podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy.
To spotkanie było bardzo edukacyjne, dzieci zdobyły wiele nowych umiejętności.
Dzień Papieski
- 29.10.2024
- 15
Dnia 25 października 2024 roku w Publicznej Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza odbył się Dzień Papieski. Ucziowie biorąc liczny udział w różnych konkursach : plastycznym, wiedzy, na wystrój gazetki klasowe ji na prezentacje multimedialną uczcili postać Św. Jana Pawła II wybitnego Polaka i Papieża.
CodeWeek 2024
- 27.10.2024
- 4
W dniach 21-25 października nasza szkoła przyłączyła się do akcji CodeWeek 2024.
CodeWeek, czyli Europejski Tydzień Kodowania to społeczna inicjatywa, w ramach, której państwa konkurują w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem.To największe programistyczne wydarzenie w Europie, którego głównym założeniem jest poszerzenie kompetencji uczniów z obszaru kodowania i programowania. Akcja odbywa się na terenie całej Europy i skierowana jest do wszystkich tych, którzy są zainteresowani programowaniem lub dopiero chcą z nim rozpocząć swoją przygodę. Polscy uczniowie i nauczyciele rokrocznie wykazują duże zainteresowanie tą inicjatywą.
Programowanie to nie tylko siedzenie przed komputerem, ale przede wszystkim ćwiczenie logicznego myślenia, spostrzegawczości, koncentracji uwagi czy umiejętności matematycznych. Praca w zespołach, szukanie wspólnych rozwiązań, pomagają doskonalić kompetencje społeczne.Na zajęciach w naszej szkole uczniowie szyfrowali i odkodowywali zapisane informacje, odkodowywali zaszyfrowaną grafikę oraz uczestniczyli w zajęciach nauki kodowania gier komputerowych. Celem zorganizowanych zajęć było pokazanie, że kodowanie nie jest takie trudne i może być wspaniałą zabawą.
Nauczyciele informatyki kodowali od poniedziałku do piątku /i nie tylko/ na wybranych stronach internetowych wskazując uczniom dogodne narzędzia do programowania i kodowania https://code.org/ , http://www.kodable.com/, https://lightbot.com/flash.html, https://blockly.games/, https://scratch.mit.edu/, https://www.python.org/, https://pkc.ose.gov.pl/courses/spacjusz/index.html
Kodowanie odbywało się według następującego harmonogramu:
1. Poniedziałek- kodowanie na lekcjach przedmiotów przyrodniczych (chemia, fizyka, geografia, biologia, przyroda).
2. Wtorek - kodowanie na lekcjach przedmiotów humanistycznych (historia, j. polski, wos).
3. Środa – kodowanie na lekcjach matematyki, nauczanie wczesnoszkolne i przedszkolne.
4. Czwartek – aktywne kodowanie na lekcjach wf.
· Gry terenowe
· Podchody na placu szkolnym
5. Piątek – kodowanie na lekcjach- Religii, Muzyki -np. znajdź nutki i zagraj na cymbałkach oraz świetlica.
6. Lekcje wychowawcze- zgodnie z planem.
W tym czasie również przedszkolaki, Publicznej Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Myśliszewicach podejmowały wiele ciekawych aktywności, rozbudzały swoją wyobraźnię, szukały rozwiązań oraz wyciągały wnioski podczas wspólnej zabawy. Dzieci zaznajomiły się z różnymi narzędziami do kodowania i chętnie uczestniczyły w zabawach.#CodeWeek2024 #Programowanie, #Zabawa
Warsztaty PODWÓRKO WYNALAZCÓW - Laboratorium Twórczego Myślenia MuBaBaO
- 26.10.2024
25.10.24r. naszą szkołę odwiedził pan Michał Malinowski - założyciel i dyrektor Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści, który swoje inspiracje czerpie z podróży po całym świecie. Dzięki niemu uczniowie mieli okazję zanurzyć się w magicznym świecie MuBaBaO. Tego dnia nasza salka korekcyjna zamieniła się w przestrzeń animacyjną zapełnioną miękkimi „wypychankami” w kształcie różnych stworów.
Zabawa nimi stała się dla dzieci okazją do uwolnienia swoich emocji.Następnie uczniowie z wielkim zainteresowaniem wysłuchali kreatywnej opowieści w wykonaniu mistrza opowiadania - pana Michała Malinowskiego, które przeniosło ich w magiczny świat bajek i baśni. Bohaterem tej opowieści był niewidomy człowiek, który posiadał wyjątkową umiejętność - widział uszami. Jak każda bajka, ta również zawierała morał, pouczenie, a słuchający jej uczniowie sami uczestniczyli w opowiadaniu tej niezwykłej historii.
Na koniec dzieci miały możliwość uczestniczenia w warsztatach, których celem było zbudowanie wymyślonych, złożonych konstrukcji z klocków MuBaBaO. Ich niekonwencjonalne kształty i różnorodne możliwości łączenia zmuszały uczestników spotkania do myślenia, jak je ułożyć, aby osiągnąć wymarzony efekt. Klocki MuBaBaO wzbudziły entuzjazm i radość uczniów. Rozwijały wyobraźnię, komunikację, jasność myślenia, koncentrację i współpracę. Każda stworzona budowla miała swoją opowieść, którą dzieci mogły podzielić się z rówieśnikami.
To był bardzo udany dzień, a na twarzach dzieci gościły szerokie uśmiechy i duma z wytworzonych własnoręcznie i na podstawie własnego projektu budowli.
Mobilne planetarium
- 23.10.2024
Naszą szkołę odwiedziło mobilne planetarium. Dzieci miały okazję zanurzyć się w fascynujący świat kosmosu, siedząc pod kopułą imitującą nocne niebo. Pokazy w planetarium wprowadziły uczniów w tajemnice gwiazd, planet i galaktyk, a także wyjaśniły zjawiska takie jak zaćmienia, meteoryty czy fazy Księżyca. To była niezwykła lekcja astronomii, która pobudziła wyobraźnię i zachęciła do dalszego odkrywania Wszechświata.