Lista galerii
brak danychJubileusz 75-lecia istnienia szkoły w Myśliszewicach
Aktualności
KONFERENCJA PODSUMOWUJĄCA PROJEKT „TYDZIEŃ NEURORÓŻNORODNOŚCI W PRAKTYCE”
- 27.05.2024
Dnia 22 maja delegacja nauczycieli z naszej szkoły wybrała się do siedziby MSCDN na konferencję podsumowującą projekt „Tydzień Neuroróżnorodności w praktyce”. Na konferencji przedstawiono zrealizowane działania wszystkich szkół biorących udział w tym przedsięwzięciu. Głównym celem projektu było zwiększenie świadomości i wiedzy na temat neuroróżnorodności. Udział w tym wydarzeniu pozwolił nam podzielić się swoimi działaniami, ale również zainspirować się pracą innych. Mamy nadzieję, że projekt ten na stałe wpisze się w działania naszej szkoły.
III TURNIEJ WARCABOWY W MSCDN
- 24.05.2024
- 11
22 maja reprezentanci klas 1-3 mieli okazję uczestniczyć w III Turnieju Warcabowym organizowanym przez MSCDN Wydział w Radomiu. Uczestnicy rozegrali 7 rund w systemie szwajcarskim po 10 minut na zawodnika. W czasie rozgrywek uczniowie mogli sprawdzić swoje umiejętności, grając z rówieśnikami z innych szkół podstawowych, które brały udział w projekcie „Warcaby w mazowieckiej szkole”. Nasi reprezentanci świetnie poradzili sobie podczas rozgrywek.
I miejsce wśród chłopców z klas trzecich otrzymał Wiktor Żarkowski z kl. 3a.
II miejsce wśród chłopców z klas drugich przypadło Wiktorowi Bąbie z kl. 2b.
III miejsce wśród dziewczynek z klas drugich zajęła Amelia Cieślak z kl. 2a.
Wszystkim Uczestnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy MSCDN Wydział w Radomiu za zaproszenie i miłą atmosferę.
Dzień otwarty Szkoły im. 72 Pułku Piechoty ZDZ w Radomiu
- 21.05.2024
- 4
W dniu 21.05 uczniowie klas 7a,7b oraz 8a i 8b mieli okazję uczestniczyć w dniu otwartym Szkoły im. 72 Pułku Piechoty ZDZ w Radomiu. Organizatorzy przedstawili nam swoją szeroką ofertę edukacyjną. Nasi podopieczni w towarzystwie wolontariuszy ZDZ odwiedzili różne stanowiska, w których uczniowie oraz nauczyciele opowiadali o specyfice każdego profilu oraz możliwościach jakie daje szkoła. Na zakończenie wzięliśmy udział w pokazach artystycznych, w których uczniowie ZDZ zaprezentowali nabyte umiejętności. Inspirujący pokaz musztry wojskowej, taniec nowoczesny oraz klasyczny, a także zapierający dech w piersiach pokaz samoobrony to atrakcje, które wywarły na nas największe wrażenie i z pewnością zachęcą młodszych uczniów do pójścia w ślady ich starszych kolegów. Dziękujemy ZDZ w Radomiu za miłą atmosferę i gościnność.
WYCIECZKA DO 42 BAZY LOTNICTWA SZKOLNEGO IM. KPT. PIL. FRANCISZKA ŻWIRKI I INŻ. STANISŁAWA WIGURY W RADOMIU
- 20.05.2024
- 7
16.05. 2024 przedszkolaki z grupy „Podróżnicy” wybrały się na wycieczkę do 42 Bazy Lotnictwa Szkolnego w Radomiu. Podczas wycieczki towarzyszyła nam Pani Monika Malarczyk.
Wycieczka rozpoczęła się w Sali Tradycji, gdzie dzieci wysłuchały hymnu, poznały ciekawą historię bazy. Następnie przeszliśmy do hangaru, zdaniem przedszkolaków najlepszego punktu wycieczki. Dzieci zobaczyły z bliska samoloty takie jak Orlik i Bryza, mogły również wejść do środka tych maszyn i zrobić pamiątkowe zdjęcie. O ich budowie i działaniu chętnie opowiedzieli pracujący tam wojskowi technicy. Mieliśmy również możliwość porozmawiania z pilotem, który opowiedział dzieciom o swojej pracy. Potem udaliśmy się do Lotniczej Straży Pożarnej, gdzie zobaczyliśmy nowoczesne wozy strażackie i pokaz kurtyny wodnej. Na koniec wszyscy udali się do wieży kontroli lotów, gdzie mogliśmy zaobserwować pracę kontrolerów ruchu i dowiedzieć się, że nauka języka angielskiego jest ważna.
Wycieczka była bardzo udana, przedszkolaki zadowolone z pamiątkowymi planami zajęć wróciły do szkoły.
Dziękujemy bardzo pani Monice Malarczyk za oprowadzenie po lotnisku oraz wszystkim pracownikom, którzy przyjęli nas ciepło, miło i cierpliwie odpowiadali na nasze pytania.
"Miodowy skarbiec"
- 20.05.2024
- 4
16 maja dzieci z grupy Tropiciele oraz Badacze wybrały się do Muzeum Jacka Malczewskiego na warsztaty pt. "Miodowy skarbiec".
Zajęcia te miały na celu zapoznanie przedszkolaków z życiem pszczół i ich ogromną rolą jaką pełnią w środowisku naturalnym.
Podczas warsztatów najmłodsi poznali pracę pszczelarza, dowiedzieli się jak wygląda podział ról i organizacja życia w pszczelej rodzinie.
Następnie dzieci wykonały metodą decoupage sześciokątne pudełka przypominające składowe konstrukcji pszczelego plastra miodu. Na koniec oglądały mały hotel dla Pszczół Murarek
Serdecznie dziękujemy za niezwykle cenne informacje i poświęcony nam czas.