Strona główna

    • Aktualności

        • Jesteśmy szkołą przyjazną diabetykom! Za nami szkolenie „CukierAsy”

        • 24.06.2026
        • Nasza szkoła stale podnosi kompetencje, aby zapewniać wszystkim uczniom bezpieczne i wspierające środowisko.

          W drugiej połowie maja nasi przedstawiciele wzięli udział w stacjonarnym szkoleniu w siedzibie MSCDN w Radomiu, realizowanym w ramach projektu „CukierAsy! Szkoła przyjazna diabetykom”.

          Dzięki intensywnym warsztatom zyskaliśmy wiedzę i narzędzia niezbędne do codziennego wspierania uczniów zmagających się z cukrzycą typu 1.

          Podczas szkolenia nasi pracownicy: Zgłębili wiedzę na temat cukrzycy jako jednej z najczęstszych chorób cywilizacyjnych. Poznali codzienne wyzwania i problemy, z jakimi mierzą się młodzi diabetycy. Opanowali program „7 kroków”, który precyzyjnie określa, jak skutecznie wspierać dziecko z cukrzycą w warunkach szkolnych. Zapoznali się z działalnością organizacji pomagających chorym dzieciom i ich rodzinom. Zwieńczeniem szkolenia było przyznanie naszym reprezentantom certyfikatów Społecznego Edukatora w Cukrzycy, a nasza placówka otrzymała oficjalną odznakę szkoły przyjaznej diabetykom.

          Jesteśmy dumni, że możemy tworzyć miejsce bezpieczne i otwarte na potrzeby każdego ucznia!

        • Publiczna Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza dziękuje!

        • 22.06.2026
        •  

          Nasze zgłoszenie konkursowe do kampanii społecznej „Błyśnij” przyniosło wspaniały efekt — szkoła otrzymała kaski ochronne od #Compensa!

          Dziękujemy

          To dla nas ogromna radość, bo każdy taki gest realnie zwiększa bezpieczeństwo dzieci i młodzieży na drodze.

          Kask to nie tylko dodatek — to mądra decyzja, która może uratować zdrowie, a nawet życie

          Dzięki takim inicjatywom możemy wspólnie promować kulturę bezpieczeństwa i pokazywać, że warto błyszczeć na drodze — dosłownie i w przenośni.

          Błyśnij

          Razem świecimy przykładem. Razem #Błyśnijmy jeszcze jaśniej

        • Bajeczny Adwokat” z wizytą u naszych dzieci z oddziałów przedszkolnych!

        • 19.06.2026
        • Kto powiedział, że prawo musi być nudne i skomplikowane? Dzisiaj oddziały przedszkolne odwiedził wyjątkowy gość – pan adwokat, który wprowadził maluchy w fascynujący świat paragrafów w ramach ogólnopolskiej akcji „Bajeczny Adwokat”. Głównym bohaterem spotkania był Miś Adwokat, który w niezwykle przystępny i zabawny sposób wytłumaczył dzieciom:

          🧑‍🧑 Kim jest adwokat i w czym pomaga ludziom,

          Co kryje w sobie tajemnicza, czarna toga i dlaczego ma zielony żabot, Jak rozwiązywać codzienne spory w zgodzie z zasadami fair play.Dzieci z zapartym tchem słuchały bajkowych opowieści, a potem zadawały mnóstwo pytań. Kto wie, może rosną wśród nas przyszli obrońcy praw? Serdecznie dziękujemy Panu Mecenasowi za wspaniałą lekcję empatii, sprawiedliwości i obywatelskiej postawy.

    • Librus Synergia
    • Biuletyn informacji publicznej
    • Godziny dzwonków

      Środa 24.06.2026
    • Nasze media społecznościowe